ВОВК Юліан Олександрович ПРОФЕСОР КАФЕДРИ ЗЕМЕЛЬНОГО ПРАВА І ПРАВОВОЇ ОХОРОНИ ПРИРОДИ ХАРКІВСЬКОГО ЮРИДИЧНОГО ІНСТИТУТУ

 

ВОВК Юліан Олександрович ПРОФЕСОР КАФЕДРИ ЗЕМЕЛЬНОГО ПРАВА І ПРАВОВОЇ ОХОРОНИ ПРИРОДИ ХАРКІВСЬКОГО ЮРИДИЧНОГО ІНСТИТУТУ

Мій педагог-

Доктор юридичних наук

Народився 6 травня 1923 р. у м. Калачі Воронезької області. З 1941 по 1942 рр. – курсант Московського артилерійського училища. У 1942–1947 рр. – командир батареї мінометного полку. Воював на Волховському та Ленінградському фронтах. Військове звання – капітан.
У 1949 р. закінчив Харківський юридичний інститут. З 1952 р. – асистент, старший викладач, доцент кафедри трудового, колгоспного та земельного права Харківського юридичного інституту. У 1963–1969 рр. очолював цю кафедру як завідувач. З 1974 р. – професор кафедри земельного права і правової охорони природи.
У 1953 р. захистив кандидатську дисертацію «Право вторинного користування землями колгоспів», в 1972 р. – докторську дисертацію «Колгоспне трудове правовідношення». 
Наукова діяльність пов’язана з проблемами правового регулювання земельних і колгоспних (аграрних) відносин. Уперше в колишньому СРСР визначив місце, значення природоресурсового права і правової охорони навколиш-нього природного середовища у правовій системі, а також розробив методологію викладання відповідної навчальної дисципліни. 
Стояв у витоків кафедри екологічного права і сприяв формуванню її науково-педагогічного колективу. Підготував 10 кандидатів юридичних наук.
Опублікував близько 90 наукових праць: «Договірні відносини колгоспів з організаціями та підприємствами», «Колгоспне трудове правовідношення», «Радянське земельне право», «Радянське природоресурсове право і правова охорона навколишнього середовища». 
Нагороджений орденом Вітчизняної війни II ступеня, медалями та почесними відзнаками.
Помер Ю. О. Вовк 1 липня 2000 р.Создан 27 мая 2012