РИВЛІН Абрам Львович ДОЦЕНТ ІНСТИТУТУ РАДЯНСЬКОГО БУДІВНИЦТВА І ПРАВА

 

РИВЛІН Абрам Львович ДОЦЕНТ ІНСТИТУТУ РАДЯНСЬКОГО БУДІВНИЦТВА І ПРАВА

Мій педагог-

Доктор юридичних наук

Народився 14 березня 1893 р. у м. Острогорську Воронезької губернії.
Вступив до Петроградського психоневрологічного інституту у 1911 р., пізніше перейшов на юридичний факультет Харківського університету, який закінчив у 1918 р. У 1919–1935 рр. завідував юридичним відділом Харківського губернського (окружного) виконкому, згодом – міськкому та облвиконкому.
Наукову діяльність розпочав у середині 1920 р. і поєднував її з практичною і педагогічною роботою, займаючи посаду доцента курсу «судоустрій» на правовому відділенні Інституту радянського будівництва і права. У 1939 р. захистив кандидатську дисертацію «Допит у кримінальному суді».
Вивчення проблеми перегляду вироків у кримінальному процесі дозволило йому успішно захистити у 1955 р. докторську дисертацію, яка покладена в основу монографії «Перегляд вироків у СРСР», опублікованої в 1958 р.
У післявоєнний час його увагу привертали актуальні проблеми правосуддя. Коло наукових досліджень вельми широке: вчення про суд, правосуддя, законність, історія суду України, поняття та система принципів правосуддя, обвинувачення як процесуальна діяльність та ін.
Під його керівництвом підготовлено та успішно захищено сім кандидатських дисертацій.
Він є автором уперше виданого в Україні підручника «Організація суду та прокуратури в СРСР», який одержав високу оцінку юридичної спільноти, а також статей на літературно-правові теми: «Закон і суд у творах О. С. Пушкіна», «Лев Толстой і царська юстиція» тощо.
Помер А. Л. Ривлін 19 січня 1974 р.Создан 27 мая 2012